Loading Events

« All Events

Szamanizm i bębny – warsztat *Węgry*

10 lipca-14 lipca

1490pln – 1990pln

O bębnach i bębnieniu.

Bęben szamański to potężne narzędzie. Jego narodzinom towarzyszy śpiew, taniec, muzyka, kadzidła, wszystkie żywioły oraz ogrom miłości i radości. To piękna ceremonia prowadzona przez szamana z ogromnym doświadczeniem. Proces trwa kilka dni i zaczyna się od znalezienia intencji, która potem zostaje zawarta w obręczy bębna. Ważne jest, żeby wiedzieć po co się chce bęben i w jaki sposób ma on służyć właścicielowi i ludziom, którzy będą się znajdować pod jego wpływem.

Bęben szamański umożliwia podróże, które odbywa szaman. Jego wibracja może uzdrawiać, lub przynosić wgląd. Może też zaprowadzić do czasu prenatalnego i skontaktować z doświadczeniami z tego okresu. Bęben jest bardzo pomocny w zwoływaniu kręgu, a wspólna gra pomaga zbudować więź i dowibrować się wzajemnie.

Dźwięk bębna, to fala akustyczna, która w delikatny, acz głęboki sposób masuje ciało. To także dźwięk, który może się z czymś kojarzyć, a gdy trwa długo, zaczynamy słyszeć więcej i więcej. To może nas prowadzić do wspomnień, skojarzeń, wizji, a więc do pewnej podróży. Ta zaś, może na koniec przynieść wgląd, poprzez zrozumienie, albo symbol, który należy rozszyfrować. Ze względu na tę właściwość, warto poddawać się takim sesjom z przygotowaną wcześniej intencją.

Bęben szamański, stworzony pod okiem Attili “robi robotę” na naszych koncertach. W trakcie naszych sesji używamy wielu instrumentów, ale to o bęben najczęściej pytają uczestnicy. To bęben porusza ciałami i sprawia, że ludzie wstają, to bęben “wysyła” ich na spotkania z szamanami, Indianami, lub do natury.

Bębny tworzone przez Attilę są z naturalnych skór, najczęściej jeleni i kóz.

Co moim zdaniem warto wiedzieć o tych skórach i zwierzętach?

Przede wszystkim, że mamy świadomość tego, że skóra ta należała do zwierzęcia, że jego duch jest nadal żywy, że łączymy się z nim i dziękujemy, że możemy skorzystać z tej skóry dla dobra innych. Możemy poprosić tego ducha o błogosławieństwo w intencji, w której tworzymy ten bęben. W ten sposób dajemy niejako drugie życie temu zwierzęciu.

Po drugie: zwierzęta dziko żyjące, takie jak jelenie mają tylko dwie możliwości zakończenia życia: albo będą zagryzione przez wilki, albo zastrzelone przez myśliwych. Moim zdaniem, druga opcja wiąże się z najmniejszym cierpieniem, w porównaniu do wilków, jak i do masowej “produkcji zwierząt”.

Bęben, jak pokazuje nasze doświadczenie służy pomocą dla wielu ludzi na raz, a można go używać przez długie lata, co oznacza, że zwierzę to wchodzi w kontakt z ogromną ilością ludzi, niosąc im wsparcie, co nie byłoby możliwe, gdyby było rozszarpane przez wilki.

O warsztacie:

Przybywamy w środę wieczorem (10.07) do Attili, poznać się w kręgu, porozmawiać o potrzebach, obawach i wszystkim, co może mieć wpływ na bęben. To ważne, bo z tego spotkania może wypłynąć intencja, lub ugruntuje się istniejąca. Na koniec dostaniemy środkową warstwę obręczy, żeby na niej napisać przesłanie, wartości, lub to, czym chcemy się dzielić ze światem i ludźmi.

Od następnego ranka zaczynamy pracę nad obręczami. Można by rzec – typowa robota stolarska. Moment narodzin, to wydobycie sklejonej obręczy z formy, w towarzystwie muzyki, śpiewu i tańca. Potem szlifuje się obręcz do pożądanego kształtu i gładkości. W międzyczasie będziemy mieli okazję posłuchać opowieści Attili. Następne etapy, to naciąganie skóry, która moczyła się wcześniej w beczce z wodą a jeśli (Bóg) pogoda da, to i w deszczu. Następnie tworzy się mocowania i pałki. Z każdym dniem prace nad bębnami będą się posuwały, a wieczorami będziemy wspólnie grać, tańczyć i radować się. W sobotę wieczorem bębny i pałki będą już zrobione. Niedziela to czas na dokończenie wszelkich prac i rozmowy. Trzeba jeszcze wrócić do domu.

Co nas czeka:

Stworzymy bęben i zadbamy o to, żeby każdy kto będzie chciał, dostał swój własny.

Będziemy się uczyć o szamanizmie od człowieka, który zgłębia szamanizm w praktyce od wielu lat, a jego wiedza i zainteresowania sięgają starożytnych Węgrów, Scyntian i Hunów.

Będziemy łączyć się ze światem duchów oraz rozpoznawać wewnętrzne zwierzęta totemowe.

Będziemy się uczyć uzdrawiania dźwiękiem bębna i piosenką.

Będziemy improwizować i ćwiczyć śpiew gardłowy.

Będziemy uczyć się gry na bębnach. Wejdziemy w świat dźwięków, muzyki, bitów, formuł rytmicznych, podstawy muzyki. Rytm, dynamika, szybkość, przyspieszenie, hamowanie – ich znaczenie i działanie.

Będziemy razem grać, śpiewać i tańczyć w rytmie naszych bębnów.

Proponowany plan może być elastyczny i zależy zarówno od potrzeb uczestników, jak i od pogody. Możliwe jest także ognisko, spacery po pięknym buczynowym lesie i wypad do basenów termalnych.

Attila Heffner – węgierski nauczyciel duchowy, uzdrowiciel, kompozytor, performer, twórca świętych bębnów szamańskich, współczesny szaman, mistrz Usui Reiki, jogin, chirurg dźwięku, nauczyciel medytacji, badacz starożytnej wiedzy Hunów i Scytów. Praktykuje Raja jogę od 30 lat. Ojciec 6 dzieci, mąż, dziadek, 57 lat. W ciągu ostatnich 25 lat wykonał ok. 1000 sztuk spersonalizowanych bębnów.

Szczegóły:

Miejsce: Węgry, Bükkaranyos

Kiedy: 10-14 lipca 2024r. Przyjazd wieczorem, krąg, kolacja i zapoznanie się, zajęcia od rana następnego dnia. Powrót w niedzielę koło południa.

Cena:

1 wariant: 1990 zł + pobyt i wyżywienie.

W cenie: ręcznie wykonany przy twoim udziale bęben o średnicy ok 50 cm

2 wariant: 1490 zł + pobyt i wyżywienie.

W cenie ręcznie wykonany bęben z twoją intencją, ale wykonany przez Attilę wcześniej.

Pobyt: na własną rękę, lub zorganizujemy pensjonat dla całej grupy w pobliżu domu Attili (ok 25 €/os/noc). Można też rozbić namiot w ogrodzie Attili.

Wyżywienie: śniadania i kolacje we własnym zakresie, obiad u Attili. Obiad może być w wersji wege i non vege. Gdyby ktoś miał jakieś szczególne wymagania dotyczące diety, proszę o wiadomość.

Podróż: można przyjechać indywidualnie, ale możemy się umówić na wspólną podróż samochodami z podziałem kosztów.

Zapisy poprzez formularz i wpłatę zadatku:

https://forms.gle/WTmceR2sRTkHV3zs5

Details

Start:
10 lipca
End:
14 lipca
Cost:
1490pln – 1990pln
Event Category:
Website:
https://forms.gle/WTmceR2sRTkHV3zs5

Organizer

Robert Stępień
Phone
501 075 938
Email
my@alohabodytemple.com

Venue

Węgry
Bükkaranyos, Hungary
Scroll to Top