Uzdrawiające Właściwości SoundHealing

Uzdrawiające Właściwości SoundHealing

Tak jak niezliczona jest ilość dźwięków, tak wielka jest różnorodność w ich działaniu i tak różny wpływ na człowieka. Nie sposób tego ani objąć, ani opisać. Poniżej trochę naszych myśli, by nieco przybliżyć nasze postrzeganie.

Fizyczne oddziaływanie akustycznej fali

Na najprostszym fizycznym poziomie fala akustyczna, wynikająca z drżenia instrumentu wpływa na ciało. Wrażenia mogą być bardzo różne, przyjemne, niepokojące, relaksujące, czy rozluźniające. Są najbardziej zauważalne i najłatwiej się do nich odnieść.

Głęboki relaks wynikający z pominięcia myśli

Gdy poddamy się dźwiękom bez ich analizowania, gdy tylko słuchasz możesz się naprawdę zrelaksować. To rzadka umiejętność, ale jej opanowanie daje gwarancję zdrowia i szczęścia. Ciało nieustannie dąży do homeostazy – wewnętrznej równowagi. Zrelaksowanie znacznie ułatwia ten proces, a czasem jest niezbędne, żeby w ogóle zaistniał. To kwestia poddania, bardziej słyszenia niż słuchania. Poddanie oznacza, że nie ma w nas żadnej aktywności. Pozwalamy by dźwięki oddziaływały na nas tak jak chcą, a my jesteśmy jedynie świadkami wydarzenia.

Wspomnienia związane z dźwiękiem

Dźwięki mogą też budzić nasze skojarzenia i wspomnienia, oraz pobudzać nasze zmysły, nasze ciało, naszą wyobraźnię. To może być odbierane bardzo różnie, w zależności od tego, co pojawi się w naszym umyśle jako myśli. Ciekawe, że ten sam dźwięk ma różne skojarzenia dla różnych osób. Dźwięki budzą wówczas różne uczucia, odczucia, wrażenia z ciała, a także emocje. To czasem jest po prostu miłe, czasem podniecające, a czasem budzi lęk. Czasem dźwięki przenoszą nas w różne miejsca w czasie i przestrzeni. Wtedy uczestniczymy w podróży.

Podróż

Podróż może dotyczyć ciała, różnych miejsc na świecie, różnego czasu, a także różnych okoliczności, co także wiąże się z różnymi wrażeniami i odczuciami. Gdy muzyka przeniesie nas do starożytnego Egiptu, może się okazać, że jesteśmy kapłanami a to z pewnością jest jakieś i mamy się z tym jakoś.

Intencja

Jeśli nadamy sens naszej kąpieli w dźwiękach powstaje intencja. Zwykle chcemy, żeby coś się zmieniło, np chcemy poprawy zdrowia i naszą intencją jest uzdrowienie. Być może chcemy tego, ale nie wiemy jak tego dokonać, może są jakieś przeszkody, których nie potrafimy w danym momencie rozwiązać. Wtedy poddajemy się podróży z naszą intencją i relaksujemy się jak tylko potrafimy. Wszystko, co pojawi się podczas podróży, jako wrażenia z ciała, myśli czy odczucia, może być podpowiedzią, albo odpowiedzią na pytanie związane z intencją. To zaś może sprawić, że intencja zadziała i zmiana się dokona.

Gramy tak jak gra grupa, my i nasze instrumenty, czyli wzajemność

Mamy głębokie poczucie, że to co i jak gramy zależy od wszystkiego i wszystkich związanych z danym wydarzeniem. Wpływ ma dosłownie wszystko, w tym intencje i ich właściciele, nasza wzajemna relacja, dzień, układ gwiazd, oraz nastrój instrumentów. Wszyscy więc jesteśmy w jakimś stopniu twórcami i jednocześnie odbiorcami koncertu. Wszyscy mamy swoje role i każdy ma swój wkład w jego ostateczny wydźwięk.

Podniesienie wibracji

Ludzie, którzy nas odwiedzają przychodzą, by zrobić dla siebie lub dla bliskich coś dobrego. Przynoszą intencje, które mówią o zdrowiu i szczęściu ważnych dla nich osób. Wychodzą w zrelaksowanym stanie, w błogości, miłości i miękkości i zabierają ten stan do swoich domów. Chcemy wierzyć, że w ten sposób przenoszą wysokie wibracje, a z nimi równie wysokie wartości. Chcemy wierzyć, że nasze działania napełniają nasze naczynia miłością, którą potem można dzielić się z innymi. To zaś sprawia, że miłość, tak jak fala dźwięków rozchodzi się po świecie, będąc wzmacniana przez uczestników naszych koncertów.