Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Warsztat Jogi Tantrycznej oraz koncert SoundHealing

20 maja 2023-10h00-21 maja 2023-14h00

350pln
Serdecznie zapraszamy na Warsztat Jogi Tantrycznej zwieńczony wysokowibracyjnym koncertem SoundHealing.
Na warsztat można zapisać się na jeden dzień; tylko na sobotę 20.05 lub na dwa dni; na sobotę i niedzielę 20 i 21.05.
TANTRA JOGA
Jeden z najstarszych systemów jogi, wg którego wszystko jest jednością i w tej jedności możesz doznać wszystkich korzyści płynących z jogi – pełnej harmonii wewnętrznej, łączności z nieskończonością a jednocześnie zakorzenienia w rzeczywistości i odczuwania pełni życia ze wszystkimi jego aspektami. Podczas zajęć poznasz system tradycyjnej Tantra Jogi wg Shri Kali Ashram. Jest on oparty na postrzeganiu człowieka jako części Kosmosu, na nauce medytacji komórkowej, na równoważeniu pracy gruczołów hormonalnych i systemu nerwowego.
„Joga tradycyjna to nauka, joga to nie sport czy zabawa. Joga zgodnie ze swoją naturą nigdy nie uczy konkurowania. Konkurowanie oznacza, że ktoś cały czas porównuje się z innymi według zewnętrznych skali wartości (lepszy – gorszy). Joga wspomaga integrację z samym sobą, buduje i wspomaga wewnętrzny potencjał i siłę. Wraz z tymi wewnętrznymi wartościami jogini doskonalą swoją naturę i życie. Doskonalenie życia poprzez jogę daje spełnienie, a spełnienie wewnętrzne uwalnia od potrzeby konkurowania i porównywania się z innymi.” Bhagavan Natha
Joga Tantryczna to tradycyjna joga bazująca na subtelnym systemie energetycznym człowieka – Prana. Sekwencje asan w połączeniu z głęboką relaksacją harmonizują i balansują system Prany, który utrzymywany w równowadze zapewnia holistyczne zdrowie naszej istoty.
Asany w Jodze Tantrycznej są tym samym czym igły w akupunkturze. Jeśli szukasz głębokiej relaksacji, rozluźnienia i umiejętności radzenia sobie ze stresem – joga tradycyjna będzie idealnym środkiem dla Ciebie.
Seria balansująca system hormonalny (tzw. Tri Dosha) jest wykonywana w 90% w pozycji leżącej, zawiera dużo relaksu, ale też sporo asan. Kiedy jesteś zrównoważona(y), odczuwasz pozytywne zmiany psychiczne, emocjonalne i mentalne. Asany pozwalają przenieść uwagę na odczucia w ciele i pozwalają na głęboką relaksację w pozycjach. Dzięki temu nawiązujesz dialog ze swoim ciałem i ze sobą. Dużą rolę pełni tu oddech rozluźniający. Jesteś na macie ze sobą, nie porównujesz się z innymi, a nauczyciel delikatnie pomaga Ci nawiązywać kontakt z tym czego Ty chcesz i kim jesteś.
A wszystko po to, aby w życiu codziennym przejawiać swoją prawdziwą naturę, żyć w zgodzie ze sobą, przestać spełniać cudze oczekiwania, kierować się miłością bezwarunkową. Zestawy dobranych pozwolą poczuć zasadę tantra jogi, dzięki którym poczujesz się …..lżej, w ciele, w głowie i w sercu.
Zapraszam wszystkich spragnionych …siebie.
SOUNDHEALING
Koncert SoundHealing to półtoragodzinna dźwiękowa podróż po Twoim wewnętrznym kosmosie, do której zabiorą Cię gong, bębny, didgeridoo, misy kryształowe i mosiężne oraz dzwonki, grzechotki i inne instrumenty
Wysokie wibracje i uzdrawiające dźwięki instrumentów oraz synergia wynikająca z połączenia naszych Serc, przynoszą odpowiedzi z najgłębszych części Twojej Istoty. Dźwięki przynoszą oczyszczenie, wglądy, zrozumienia, ukojenie, harmonię, relaks. Po kąpieli w wysokich częstotliwościach jesteś wypoczęty, zrelaksowany, oczyszczony, nakarmiony.
Temat warsztatów: tantryczne podejście do życia
Sobota 20.05.2023r
Temat: Klasyczna Tantra joga, a inne systemy jogi.
Szkic warsztatu:
10.00 – 13.00 wprowadzenie, Tri Dosha
13.00 – 14.00 przerwa na lekki posiłek
14.00 – 16.30 wprowadzenie i medytacja w skłonach do przodu; seria stojąca
16.30 – 17.00 zakończenie warsztatu; podsumowanie, wyjaśnienia, pytania, rozmowa
17.00 – 18.00 przerwa na obiado-kolację
18.00 – 20.00 koncert SoundHealing
Koszt warsztatu sobotniego 320PLN (zajęcia jogi + koncert SoundHealing + 2 posiłki)
Możliwe jest również wzięcie udziału w zajęciach w niedzielę:
Niedziela 21.05.2023r
Temat: Tantra – nauka akceptacji tego co jest. Czy potrzebne nam pozytywne myślenie?
Szkic dnia:
10.00 – 13.00 Tri Dosha (balans systemu hormonalnego)
13.00 – 14.00 Omówienie warsztatu, zakończenie.
Cena warsztatu (sobota+niedziela): 350PLN
* możliwe jest zamówienie lunchu w niedzielę po zajęciach; cena 60zł.
🌟Kiedy? 20 i 21.05.2023r.
🌟Gdzie?
Stara Szkoła w Harszu
https://www.facebook.com/staraszkolaharsz
🌟Jak się zapisać?
– Dokonaj wpłaty zaliczki w wysokości 100PLN na konto: 25 1050 1807 1000 0097 4852 2159; Anna Zaleska BODYTEMPLE (w tytule przelewu wpisz datę warsztatu, imię i nazwisko oraz numer telefonu)
– zapisz się pod nr 663 513 143 (Anna) lub my@alohabodytemple.com – potwierdzenie wpłaty otrzymasz sms-em lub e-mailem.
– pozostała część płatna gotówką przed rozpoczęciem zajęć.
🌟Co zabrać: karimatę, poduszkę, koc – dla własnego komfortu, ubranie nie krępujące ruchów, opaskę na oczy.
🔥Warsztat odbędzie się przy zebraniu minimalnej ilości 10 osób🔥
Zajęcia jogi poprowadzi Basia Przygoda, kobieta dojrzała, nauczyciel jogi Sivanandy, Tantra Jogi, instruktor rekreacji ruchowej, terapeuta zajęciowy o szerokich zainteresowaniach. Czasem lepi z masy solnej, maluje na jedwabiu, pisze wiersze i bajki dla dzieci. W przeszłości nauczyciel jogi w Teatrze Junior w Gdyni oraz przedszkolu Montessiori w Gdyni. Prowadzi regularne zajęcia jogi w Gdyni, Joga towarzyszy jej od 25 lat, a od 17 lat jest nauczycielem. Zaczynała od jogi wg Iyengara, próbowała asztangi, zaprzyjaźniła się z systemem wg Sivanandy, ale wciąż szukała dalej. Czuła intuicyjnie, że joga to nie asany, nie medytacja, nie pranajamy, nie wyrzeczenia. Czuła, że joga jest calością, nierozerwalną z ziemskim życiem, a także z duchem wszechświata. To wszystko znalazła w Shri Kali Ashram w Indiach, gdzie spędziła 9 miesięcy, ucząc się tantrycznego podejścia do jogi i życia.

Details

Start:
20 maja 2023-10h00
End:
21 maja 2023-14h00
Cost:
350pln

Organizer

Robert Stępień
Phone
501 075 938
Email
my@alohabodytemple.com

Venue

Stara Szkoła w Harszu
Harsz, Poland + Google Map
Scroll to Top